Ballina Aktualitet Lajme Shoqëria civile protestë tek Kryeministria

Shoqëria civile protestë tek Kryeministria

Nisma Thurje e drejtuar nga Besjan Pesha ka thirrur një proteste sot në Bulevardin Dëshmorët e Kombit kundër koncensioneve dhe taksave te të larta në Shqipëri, shkruan Opinion.al.

Organizatorët thonë se do protestojnë paqësisht, duke bërë thirrje që qytetaret të marrin me vete dhe fëmijë.

Po kështu ata kane publikuar edhe lejen që kane marre ne polici për organizimin e protestës.

“Në orën 12:00, takohemi të gjithë te Parku Rinia për të marshuar drejt Kryeministrisë e për ti dhënë një mesazh të fortë Kryeministrit se ne nuk jemi dakord. Se Shqipëria nuk i përket një grushti të pangopurish por të gjithë qytetarëve shqiptarë”, thonë organizatorët.

@tn.lajmelokale
@tetovanews