Ballina Aktualitet Lajme ALEKSIS TSIPRAS AKUZOHET “TRADHTARË” (VIDEO)

ALEKSIS TSIPRAS AKUZOHET “TRADHTARË” (VIDEO)

Gjatë daljes nga Qendra Greke, kryeministri i Greqisë Aleksis është akuzuar nga qytetarët grek për tradhti, për shkak të marrëveshjes që është arritur me Maqedoninë.

Tsipras Tsipras është pritur nga një grup qytetarësh të cilët brohorisnin: “tradhtarë”, “Maqedonia është greke”./TV21/

Artikulli paraprakROTH: BERLINI I GATSHËM TË JEP DRITË JESHILE PËR MAQEDONINË DHE SHQIPËRINË
Artikulli tjetërKapen 100 kg drogë në kufi me Shqipërinë