Ballina Bota Borë në Itali dhe Austri (VIDEO+FOTO)

Borë në Itali dhe Austri (VIDEO+FOTO)

Reshje të mëdha bore u regjistruan këtë fundjavë në Alpe dhe ato pritet të bien deri të hënën.

Bora e parë ra në akullnajën Stubai në Tirolin austriak, ndërsa reshjet u intensifikuan gjatë fundjavës, duke bërë që shumë zona të skive të mbulohen me shtresën e bardhë, raporton Inthesnow.

Në Itali, borë ka rënë në Livigno, në veri të vendit.

Siç thuhet, reshjet e botës janë një dukuri e zakonshme në fund të verës në lartësi të mëdha të maleve Alpe, me reshje deri mbi një metër, të regjistruar në disa akullnaja vitin e kaluar.

Artikulli paraprakMaqedonasit e Australisë djegin flamujt e “armiqve”, mes tyre edhe flamurin shqiptar (Video)
Artikulli tjetërTakim pune për bashkim mes dy organizatave islame ne Zvicër