Ballina Sport Interi mund ta huazojë Lukakun nga Chelsea për 2 vite

Interi mund ta huazojë Lukakun nga Chelsea për 2 vite

Sulmuesi i Chelsea, Romelu Lukaku, dëshiron të rikthehet te Interi.

Sipas Corriere della Sera, që nga fundi i vitit të kaluar, belgu ka telefonuar vazhdimisht me ish-lojtarët e tij, trajnerët, si dhe drejtuesit e klubit të Milanit. Ai është i gatshëm të heqë dorë nga një e treta e pagës aktuale për të luajtur sërish në Itali.

Një transferim te Lukaku është i mundur në formën e një huazimi dyvjeçar, por deri më tani përfaqësuesit e Nerazzurrëve nuk do të bëjnë ndonjë lëvizje formale.

Vihet re se 29-vjeçari është gati të bëjë të gjitha gjasat për t’ia përcjellë pozicionin e tij drejtuesve të rinj të Chelsea dhe synon të refuzojë çdo propozim nga të gjitha klubet përveç Interit. /abcnews.al/

Artikulli paraprakElon Musk kërcënon të largohet nga marrëveshja me Twitter
Artikulli tjetërAnaliza: Si do të ndikojë Ukraina në qasjen e BE-së ndaj Ballkanit?