Ballina Sport VIDEO/ Mos u habisni, autogol nga 60 metra në kampionatin polak

VIDEO/ Mos u habisni, autogol nga 60 metra në kampionatin polak

Javier Hyjek ka realizuar një autogol të rrallë. 21-vjeçari i Slask Wroclaw ktheu një top prapa te portieri, nga gati 60 metra.

Shoku i tij i skuadrës kishte dalë para dhe topin pasi u përplas në tokë shkoi dhe përfundoi në rrjetë.

Ekipi i Hyjek doli i mposhtur nga fusha e lojës me rezultatin 0-2 dhe festa u takoi vendasve të Stal Mielec. / abcnews.al

@tetovanews