Ballina Sport Reali fiton El Clasicon, merr kreun

Reali fiton El Clasicon, merr kreun

Reali i Madridit ka fituar El Clasicon duke mposhtur 3-1 Barcelonën.

Los Blancos e zgjidhën shprejt ndeshjen duke realizuar 2 gola të shpejtë, fillimisht Benzema 12′ dhe Valverde 35′.

Në të dytën Barcelona u mundua të reagojë duke gjetur golin me Torres 83′ por vetëm kaq, pasi Reali shënoi sërish këtë herë me Rodrygo i ciliu tregua i saktë nga pika e bardhë.

Me këtë sukses, Los Blancos marrin kreun me 25 pikë, 3 pikë më shumë se katalanasit. SHIKO GOLAT /G.D abcnews.al/

Artikulli paraprakHapja e Kongresit të Partisë Komuniste, Xi Jinping bën thirrje për forcimin e ushtrisë
Artikulli tjetërPërmbyset autobusi, mbi 20 viktima dhe 15 të plagosur