Ballina Sport Botërori në Katar, Kanadaja humb lojtarin e saj më të mirë, yllin...

Botërori në Katar, Kanadaja humb lojtarin e saj më të mirë, yllin e Bayernit

Shpresat e një Botërori dinjitoz 34 vjet pas pjesëmarrjes së fundit, Kanadaja i kishte pikërisht të yllit të saj, 22-vjeçari i Bayern Munich Alphonso Davies.

Por lajmi i trishtë vjen nga Gjermania, ku mbrojtësi i krahut plot talent ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes kundër Herthës së Berlinit, që pothuajse definitivisht i heq atij mundësin e rekuperimit për fillimin e kompeticionit më të rëndësishëm në botë.

Nje goditje e rendë edhe për lojtarin që ëndërronte botërorin e tij të parë, dhe duke parë forcën modeste të Kanadasë, mundësitë e një tjetër kualifikimi nuk janë aspak të sigurta.

Artikulli paraprakShtetasja e Serbisë përplas me makinë një fëmijë në Tetovë dhe largohet nga vendngjarja
Artikulli tjetërKlinika Vatanmed zgjedhet klinika më e mirë e transplantit të flokëve në Turqi