Ballina Sport RENDITJA/ Brazili është favorit kryesor për Botërorin sipas CBS, Argjentina është e...

RENDITJA/ Brazili është favorit kryesor për Botërorin sipas CBS, Argjentina është e dyta

Kombëtaret e Brazilit dhe Argjentinës kryesojnë listën e favoritëve për Botërorin 2022 sipas CBS Sports.

Skuadra e Tites zë vendin e parë në renditje, skuadra e Lionel Scalonit është e dyta.

Top dhjetë duket kështu:

1. Brazili :

2. Argjentinë;

3. Spanja;

4. Franca;

5. Holanda;

6. Anglia ;

7. Uruguai;

8. Danimarka;

9. Gjermania;

10. Portugalia.

Kupa e Botës në Katar fillon më 20 nëntor dhe përfundon më 18 dhjetor. /G.D abcnews.al/

@tetovanews