Ballina Bota Shtylla elektrike pengoi shembjen e ndërtesës dhe shpëtoi jetë njerëzish (FOTO)

Shtylla elektrike pengoi shembjen e ndërtesës dhe shpëtoi jetë njerëzish (FOTO)

Në tërmetet me epiqendër në Kahramanmaraş, rreth 1,400 ndërtesa u shkatërruan në qendër të Adiyaman dhe shumë të tjera u dëmtuan rëndë.

Një ndërtesë 4-katëshe në bulevardin Atatürk të lagjes Musalla është dëmtuar rëndë nga tërmeti.

Dy katet e poshtme të godinës u shembën plotësisht, por shtylla elektrike në trotuar pothuajse e bllokoi ndërtesën dhe nuk e la të shembet.

Ndërkohë që në pallatin anash, cili është shkatërruar plotësisht ka të lënduar, mësohet se në këtë pallatin që u mbështet te shtylla elektrike nuk ka as viktima e as të lënduar./tetova.com

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Tërmet me magnitudë 5.3 ballë në Niğde të Turqisë (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërHumbi dy motrat më të vogla dhe gjyshin, 7-vjeçarja takoi nënën 17 ditë pas tërmetit, fjalët e saj të para ishin tronditëse (VIDEO+FOTO)