Ballina Sport Nuk kishte ndodhur që prej vitit 1994, Italia luajti dje pa një...

Nuk kishte ndodhur që prej vitit 1994, Italia luajti dje pa një lojtar të Juventusit

E pabesuseshme, por e vërtetë. Për herë të parë që nga vitit 1994, kombëtarja e Italisë, e cila ka fituar 4 Kupa Bote, nuk pati një lojtar të Juventusit në skuadër për ndeshjen e djeshme kundër Anglisë në Napoli, ku të kaltërit humbën 1-2.

E vërteta është se Roberto Mancini thirri Leonardo Bonuçi, por u dëmtua në seancën stërvitore të së mërkurës dhe u largua.

Jashtë ishte edhe Federico Chiesa, i cili është i dëmtuar që prej ndeshjes ndaj Interit./ h.ll/abcnews.al