Ballina Bota Dy tërmete të njëpasnjëshme dhe të fuqishme në Turqi, magnituda dhe epiqedra...

Dy tërmete të njëpasnjëshme dhe të fuqishme në Turqi, magnituda dhe epiqedra (VIDEO)

Turqia është goditur ditën e sotme nga dy tërmete të fuqishme.

Sipas mediave të huaja, bëhet me dije se AFAD njoftoi se një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur lagjen Battalgazi të Malatya të Turqisë.

Mësohet se një tjetër tërmet me magnitudë 4.7 ka rënë menjëherë pas tërmetit të parë.

Mësohet se tërjmeti ka rënë në Malatya rreth orës 17:46 me orën lokale. AFAD ndau të dhënat pas tërmetit në rrethin Battalgazi.

Thellësia e tërmetit me magnitudë 5.2 ballë u njoftua 6.99 km.

Në deklaratën e parë të bërë nga AFAD, “Një tërmet me magnitudë 5.2 ka ndodhur në rrethin Battalgazi të provincës Malatya në orën 17:46. Po ndjekim zhvillimet”.

Një tërmet i dytë me magnitudë 4.7 ka ndodhur në orën 17:49.

@tn.lajmelokale
@tetovanews