Ballina Aktualitet Lajme Breshër i madh në Gradec të Gostivarit (VIDEO)

Breshër i madh në Gradec të Gostivarit (VIDEO)

Pas temperaturave shumë të larta të këtyre ditëve, rajoni sot u përfshi nga të rreshurat e shiut, që sollën freski pas vapës së madhe.

Por, nga disa zona raportohet edhe për breshër, i cili mund t`u ketë shkaktuar dëme kulturave bujqësore.

Reshje breshri raportohet nga fshati Gradec i Gostivarit. Ja videot ekskluzive për Tetova News nga Vajdin Shabani:

Reshje breshri u raportua edhe nga lagja Lisice e Shkupit:

Artikulli paraprakPolicia informon se çka ka ndodhur në Tetovë dhe Gostivar gjatë 24 orëve të fundit
Artikulli tjetërRrufeja i merr jetën 33-vjeçares në bjeshkët e Deçanit