Ballina Sport VIDEO: “Kosova është Shqipëri”, plas grushti në Beograd, shikoni si përplasen tifozët...

VIDEO: “Kosova është Shqipëri”, plas grushti në Beograd, shikoni si përplasen tifozët skocezë me ata serbë

Skuadra e Reinxhers u mund 2-1 në Europa Ligë nga Czerva Zvezda, por megjithatë ata kualifikohen për në raundin tjetër të kompeticionit, pasi fituan ndeshjen e parë me rezultatin 0-3.

Megjithatë ajo që ka bërë bujë janë skenat që ndodhën një ditë para ndeshjes.

Tifozëritë e dy skuadrave u përleshen me njëra tjetrën pranë hotelit Metropol në Beograd.

Sipas portalit serb “Republika” konflikti ka ndodhur për shkak se skocezët kanë thërritur “Kosova është Shqipëri”. Kaq ka mjaftuar që të shpërthente “lufta”.

Jo vetëm kaq, por kur po luhej takimi një tifoz i Reinxhers iu drejtua atyre të Cvernza Zvezdës duke i bërë gjestin e shqiponjës.

Artikulli paraprakIsh-kryeministri britanik rrugës për në Poloni me donacione për refugjatët nga Ukraina (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërÇfarë i lidh Kinën dhe Rusinë – dhe si ka ndikuar lufta në Ukrainë?