Ballina Sport Jo vetëm Serie A, për Asllanin interesohen edhe nga Premier League

Jo vetëm Serie A, për Asllanin interesohen edhe nga Premier League

Mesfushori shqiptari i Empolit, Kristjan Asllani mbylli një sezon fantastik me skuadrën e tij, ku edhe pse mjaft i ri në moshë ka qenë një nga pikat kyçe në mesfushë.

Zërat për një interesim të skuadrave të mëdha në Serie A kanë nisur që në janar, por tanimë duket se ato janë hapur edhe më gjerë.

Interesim për Asllanin ka edhe nga Premir League. Leicester City dhe West Ham janë dy skuadrat që po minitorojnë me kujdes situatën e shqiptarit dhe janë të gatshme të  investojnë 10-12 milion euro për kartonin e tij. /h.ll/abcnews.al

Artikulli paraprakKëto ushqime nuk duhet t’i hani në darkë
Artikulli tjetërE vërteta e planit “pa ndjenja” të Macronit mbi zgjerimin e BE-së