Ballina Sport Tashmë është zyrtare, UEFA vendos që ekipet nga Ukraina dhe Bjellorusia nuk...

Tashmë është zyrtare, UEFA vendos që ekipet nga Ukraina dhe Bjellorusia nuk do të luajnë bashkë

Komiteti ekzekutiv i UEFA vendosi sot zyrtarisht se skuadrat nga Ukraina dhe Bjellorusia nuk do të lejohen të luajnë ndaj njëra-tjetrës deri në një njoftim të dytë.

Sanksionimi erdhi pas masave të marra në muajin mars, ku UEFA kishte vendosur që asnjë ndeshje të mos luhej në territorin e Bjellorusisë dhe kjo gjë për shkak se këta të fundit kishin ndihmuar dhe ishin pro Rusisë për sulmet ndaj Ukrainës./ h.ll/abcnews.al

Artikulli paraprakE vërteta e planit “pa ndjenja” të Macronit mbi zgjerimin e BE-së
Artikulli tjetërOBSH ngre alarmin: 200 rastet vetëm maja e ajsbergut, lija po përhapet në 20 shtete jo-endemike