Ballina Kronika Bastisje në Shipkovicë, gjendet një sasi e madhe armësh dhe municioni, një...

Bastisje në Shipkovicë, gjendet një sasi e madhe armësh dhe municioni, një person është arrestuar (VIDEO)

Bastisje në Shipkovicë, gjendet një sasi e madhe armësh dhe municioni, një person është arrestuar

Sot (19.01.2023) nga zyrtarë policorë të Departamentit të Policisë Kriminale – Sektori për Trafikim të Paligjshëm të Drogave, Armëve dhe Lëndëve të Rrezikshme dhe SPB-Tetovë, në rrugën “Pollog”, është privuar nga liria personi me inicialet U.M.(34) nga Shipkovica e Tetovës.

Gjatë kontrollit të makinës së tipit “Opel Astra” me targa regjistrimi të Tetovës, të cilën ai e drejtonte, iu gjet një pushkë automatike dhe 50 fishekë “Luger” të kalibrit 9 mm. Gjatë kontrollit, të kryer me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake të Gjykatës Themelore të Tetovës, në shtëpinë e tij u gjetën 237 fishekë të kalibrit 9 mm, një sasi e madhe municionesh të kalibrave të ndryshëm, një pistoletë “Crvena Zastava” 7.62 mm me kornizë me plumba, një pistoletë “Glock 17” me kornizë me fishekë 9 mm, pistoletë me gaz, një pushkë gjysmë automatike “Khan Аrms” me 5 gëzhoja.

SPB – Tetovë gjatë ditës së nesërme do të paraqesë kallëzim penal për vepër penale të kryer sipas nenit 396 të Kodit Penal në Prokurorinë Publike Themelore në Tetovë./tetova.com

Претрес во Шипковица, пронајдена голема количина оружје и муниција, приведено едно лице

Денеска (19.01.2023) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Тетово, на улица “Полог”, лишен е од слобода У.М.(34) од тетовска Шипковица.

При преглед на патничко возило “опел астра” со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена една автоматска пушка и 50 куршуми “Лугер” калибар 9 мм. При претрес, извршен со наредба од Судија на претходна постапка од Основен суд Тетово, во неговиот дом се пронајдени 237 куршуми калибар 9мм, поголема количина на муниција од различен калибар, пиштол “Црвена застава” 7.62 мм со рамка со куршуми, пиштол “Глок 17” со рамка со куршуми калибар 9 мм, гасен пиштол, еден топовски удар, една полоавтоматска пушка “Кхан Армс” со 5 патрони.

Од страна на СВР Тетово во текот на утрешниот ден до надлезното Основно јавно обвинителство Тетово ќе биде поднесена кривична пријава за извршено кривично дело по член 396 од Кривичниот законик.

Artikulli paraprakVuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare mjeku personal i Enver Hoxhës, Isuf Kalo (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërGJERGJ KASTRIOTI TEK AUTORËT E HUAJ/Me rastin e 555-vjetorit të vajtjes në pavdekësi