Ballina Sport Messi me zemër të madhe, dhuron 3.5 mln € për Turqinë

Messi me zemër të madhe, dhuron 3.5 mln € për Turqinë

Fondacioni i Lionel Messit zbret në fushë duke dhënë një ndihmë të madhe financiare për njerëzit e prekur nga tërmeti i frikshëm.

Numri 10 dhuron 3.5 milionë € që do të shkojnë menjëherë në zonat e prekura për të shpëtuar sa më shumë njerëz të pastrehë, të plagosur por edhe për forcat e ndërhyrjes së shpejtë që po punojnë pa ndalim në rrënojat e shkaktuara nga lëkundjet e fuqishme.

Mertens dhe bashkëshortja në frontin e punës për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti
Shuma e dhuruar nga Messi është më e madhja e dhënë deri në këto momente nga një futbollist profesionist. “Fondacioni Leo Messi” është shumë aktiv në çështjet që lidhen me varfërinë dhe fëmijët, ndërsa fituesi i 7 Topave të Artë është mjaft i ndjeshëm ndaj kauzave të tilla.

Artikulli paraprak“Dorëzohet” Mickoski: Nuk ka zgjedhje të parakohshme, shumica stabile
Artikulli tjetërKasami: Turqia dhe Siria kanë nevojë për ne, t’i ndihmojmë