Ballina Sport Pa dy yje, Reali ka publikuar listën e lojtarëve për Kupën e...

Pa dy yje, Reali ka publikuar listën e lojtarëve për Kupën e Botës për Klube

Real Madrid ka publikuar listën për Kupën e Botës për Klube. Në të nuk kishte vend për dy yjet Karim Benzema dhe Thibault Courtois. Në total, “klubi mbretëror do të dërgojë 22 lojtarë në kryeqytetin e Marokut, Rabati.

Portierë: Lunin, Lopez, Canizares.

Mbrojtës: Alaba, Carvajal, Vallejo, Nacho, Odriozola, Rudiger, Marvel.

Mesfushorët: Kroos, Modric, Camavinga, Valverde, Tchuameni, Ceballos, Martin, Arribas.

Sulmues: Asensio, Vinicius Junior, Rodrigo, Diaz.

Më herët u bë e ditur se Benzema dhe Courtois për shkak të lëndimeve do të mungojnë në ndeshjen gjysmëfinale të turneut kundër klubit egjiptian Al-Ahly nga Kajro, por ata mund të luajnë në finalen e turneut nëse klubi madrilen arrin atje. /G.D abcnews.al/

Artikulli paraprakKy është lojtari që u hodh nga kati i 2 për të shpëtuar veten, 2 shokët e ekipit vdiqën nën rrënoja
Artikulli tjetërGuterres: Po shkojmë drejt një lufte më të gjerë, perspektivat për paqe në Ukrainë po zvogëlohen