Ballina Bota Zelensky: Vendimi i BE-së për dërgimin e 1 miliard predhave është një...

Zelensky: Vendimi i BE-së për dërgimin e 1 miliard predhave është një hap vendimtar drejt fitores

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky shprehu lumturinë me miratimin e planit të BE-së dhe SHBA-së për dërgimin e 1 milion predhave me vlerë 2 miliard euro.

“Është një hap i rëndësishëm strategjik, një hap që na jep vetëbesim, nënvizon unitetin që kemi me partnerët tanë dhe që na afron me fitoren e pashmangshme ndaj shtetit terrorist të Rusisë”, tha Zelensky për Komisionin Europian.

Në të njëjtën kohë, ai falënderoi presidentin e SHBA-së, Joe Biden, për paketën e re të ndihmës ushtarake prej 350 milionë dollarësh, e cila ndër të tjera përfshin municione për sistemet HIMARS.

Artikulli paraprakTragjedi dhe mrekulli në Podgoricë: Gjyshja me nipin në krahë hidhet në lumin Moraça, fëmija shpëtohet nga punëtorët e Komunales dhe deputeti shqiptar në Parlamentin e Suedisë (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërBBC i kërkon stafit të fshijë TikTok-un nga pajisjet e punës