E martë, 19 Tetor, 2021

Kosovë

Deri në orën 15 votuan rreth 27 për qind e votuesve

Në zgjedhjet komunale në Kosovë deri në orën 15 votuan afër 27 për qind e qytetarëve me të drejtë vote. Komunat në pjesën veriore të Kosovës po vazhdojnë të prijnë për numrin më të lartë të pjesëmarrjes në votim sipas...

Kandidati për kryetar komune në Kosovë shkon me Ferrari për të votuar (VIDEO)

Kandidati i Nisma-s për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani ka shkuar me Ferrari për të votuar. Ai është parë të hyjë në oborrin e shkollës ku kishte për të votuar me automjetin luksoz. Siç raportohet, “b i sh ë n”...

Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur (FOTO)

Ka ndërruar jetë afaristi i njohur dhe njëri nga themeluesit e ndërmarrjes së njohur nga Vushtrria “Emona Center”, Agron Mikollovci. Ai ishte njëri nga themeluesit e brendit të njohur të marketeve “Emona”, i njohur dhe afirmuar si në qytetin e...

Një tufë ujqish shfaqet në lëndinat e Kramovikut të Rahovecit (VIDEO)

Një tufë ujqërish janë parë në lëndinat e fshatit Kramovik të komunës së Rahovecit, Kosovë. Videoja është realizuar nga Binak Berisha dhe është publikuar nga faqja e këtij fshati në facebook, derisa kanë bërë thirrje të kenë kujdes, shkruan Reporteri.net. Sipas...

Çfarë po ndodh në pjesën veriore të Kosovës? KFOR-i publikon pamjet e filmuara nga helikopteri (VIDEO)

Misioni paqeruajtës i NATO-së në Kosovë, KFOR, ka publikuar sot pamje nga patrullimi me helikopter në pjesën veriore të Kosovës, përkatësisht në mbi pikëkalimet kufitare në Jarinje dhe në Bërnjak, shkruan Gazeta Express. Përmes një video të publikuar në rrjetin...

Kurti i përgjigjet në serbisht gazetares në konferencë: Nuk ka barazi pa reciprocitet (VIDEO)

Gjatë konferencës së përbashkët me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ndal te tensionet në veri të Kosovës. Ai tha se Kosova është e gatshme të heqë vendosjen e targave të përkohshme, nëse...

SHBA përfshihet në bisedimet Kosovë-Serbi në Bruksel për situatën në veri

Zëvendësndihmës Sekretari i Departamentit të Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, do të udhëtojë në Bruksel këtë javë për të marrë pjesë në bisedimet e përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë mbi situatën e krijuar në veri të...

Rama mbërrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore nga Kurti (VIDEO+FOTO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në Prishtinë, ku është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministri Albin Kurti, në sheshin “Skënderbeu”. Në pritje shtetërore kanë marrë pjesë edhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ministri i Financave, Hekuran...

VIDEO/Banori serb i Bërnjakut: Kurti e Vuçiqi të na lënë të jetojmë të qetë, shqiptarët janë miqtë e mi

Banor i Bërnjakës, Kosta Milovanoviq, thotë se Njësia Spe*ciale e Kosovës, është pjesë edhe e serbëve të veriut, raporton Ekonomia Online.Në një prononcim për Ekonomia Online, Milanoviq, ka thënë se shtetësinë e Kosovës duhet ta pranojë Serbia, njëjtë siç...

Një helikopter i dyshimtë fluturon mbi Jarinjë (VIDEO)

Një helikopter ka fluturuar disa herë rresht të dielën mbi pikën kufitare në Jarinjë. Mediat në Kosovë raportojnë se helikopteri nuk kishte ndonjë mbishkrim dhe as policia nuk kanë arritur ta identifikojë se kujt i përket. Kujtojmë se masa e...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img