E martë, 3 Gusht, 2021

Maqedonia e Veriut

FOTO/REMZI ALIU: SA E BUKUR LAGJA IME ! (TETOVË, 01.08.2021)

Nga Remzi Aliu I them një qytetari të rastit: -Pse be i hudhish mbeturinat këtu ? -E ku ti ҫoj, kur nuk vijnë t’i marrn te shtëpia! (më përgjigjet), Qetësohem dhe nuk i dhash koment…(por, fola me vetvehten. duke thanë: Te vijnë organet...

Asnjë viktimë, 54 raste të reja me Covid në Maqedoni

Gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar të infektuar me Covid 54 raste të reja nga 3 764 testime. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se betejën me Covid e kanë fituar 12 pacientë ndërkohë që nuk...

Asnjë viktimë, rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, Tetova para Shkupit me rastet e reja

Një rritje e ndjeshme e rasteve të reja me Covid është konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Raporti i fundit i ministrisë tregon se nga 4.264 teste janë regjistruar 37 raste të reja me COVID-19, ndërkaq...

Maqedonia e Veriut regjistron sërish raste të variantit Delta, ministri i Shëndetësisë: Vaksinohuni!

Maqedonia e Veriut regjistron edhe një rast me variantin Delta të koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha të martën (6 korrik) se me këtë rast, numri i personave të diagnostikuar me variantin Delta ka arritur në katër persona. Asnjë...

Asnjë viktimë, vetëm 4 raste të reja me Covid në Maqedoni

Asnjë person nuk ka humbur jetën nga Covid 19 në orët e fundit gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë në raportin e fundit bën me dije se nga 2 760 testime janë konfirmuar të infektuar...

Ademi: B D I fitues absolut i zgjedhjeve lokale (Video)

Shefi i grupit parlamentar të B D I-së, Arbër Ademi, pret që në zgjedhjet lokale të vjeshtës, Bashkimi Demokratik për Integrim të fitojë më shumë komuna nga sa ka aktualisht, shkruan gazeta LAJM. Ai tha se B D I-ja...

Vetëm 2 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Vetëm 2 raste të reja janë konfirmuar të infektuar me Covid në 24 orët e fundut në Maqedoninë e Veriut. Ministr9ia e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit nuk ka humbur jetën asnjë person i infektuar me...

Myftinia e Tetovës: Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të muhafizit shumë të respektuar të Tetovës

"Të Allahut jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi" Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të muhafizit shumë të respektuar të Tetovës, doajenin e hafizave, Mulla Mahmud ef. Asllani, i cili...

BFI: “MUHAFIZI I 200 HAFIZAVE IA DORËZOI SHPIRTIN KRIJUESIT TË VET”

"Me dhimbje të thellë pranuam lajmin pikëllues se Hafiz Molla Mahmud Asllani ndërroi jetë dhe kaloi në botën e amshueshme. Hoxha i madh i Tetovës ia dorëzoi shpirtin të Madhit Zot, krenar që ia kushtoi një jetë të tërë Islamit,...

PDSH zyrtarizoi kandidaturën e Sadi Bexhetit për kryetar të Tetovës

Sonte, më 18 qershor, u mbajt Kuvendi i Degës Tetovë ku u zgjodh kryetari i degës dhe anëtarësia e kryesisë së degës. Ndërsa, poashtu, në këtë kuvend u zyrtarizua edhe kandidatura e Prof. Sadi Bexheti për kreun e Komunës...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img