Ballina Kronika Aksident i rëndë trafiku në rrugën Tetovë – Jazhincë

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Tetovë – Jazhincë

Me datë 26.11.2021, në ora 17.20 në kryqëzimin e rrugës rajonale Tetovë – Fshati Jazhincë me rrugën rajonale Leshkë – Shemshovë, ka ndodhur një aksident ku janë përfshirë një kamion i tipit „Folksvagen“, me targa të Tetovës, I drejtuar nga persni me inicialet N.R. (34 vjeç) nga fshati Zhelinë dhe veturës së tipit „Pezho“, me targa të Tetovës, e drejtuar nga 67-vjeçari me inicialet N.A. ku ndodhej edhe pasagjerja 59-vjeçare me inicialet Sh. A., të dy nga fshati Nepreshten.

Pas aksidentit ata janë transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës, ku janë konstatuar lëndime te vozitësit N.R. dhe N.A., ndërsa te pasagjerja Sh.A. dhe është konstatuar lëndim i rëndë trupor.

Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i SPB Tetovë, transmeton Tetova News.

Vodeo bonus:

Artikulli paraprak22 dead, 32 injured in Mexico pilgrimage bus crash (VIDEO)
Artikulli tjetërPërhapja e variantit të ri, Shtetet e Bashkuara të Amerikës pezullojnë fluturimet nga Afrika