Ballina Aktualitet Hoxha: Do të jap dorëheqje nga pozita e ministrit nëse vazhdojmë qeverisjen...

Hoxha: Do të jap dorëheqje nga pozita e ministrit nëse vazhdojmë qeverisjen me Bashkimin Demokratik për Integrim (VIDEO)

Arijanit Hoxha nga Lëvizja Besa në konferencën e sotme për shtyp ka akuzuar BDI-në se po manipulon me rezultatin zgjedhorë në vendvotimin 2107 në Zhelinë, shkruan TV21. Hoxha tha se vazhdojnë konsultimet në parti për atë nëse do të vazhdojnë të mbeten pjesë e qeverisë.

Lëvizja Besa sot dhe nesër do të vazhdojë konsultimet se si do të vazhdojmë më tej. Nuk do të lejojmë të jemi në tavolinë me njerëz që në emër të eurointegrimeve shtrembojnë vullnetin e qytetarëve”, tha mes tjerash Hoxha duke shtuar se personalisht do të jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Bujqësisë, nëse organet e partisë vazhdojnë të jenë pjesë e qeverisë./tv21

https://youtu.be/vr1h2Y-ySZo

VIDEO bonus:

@tetovanews