Ballina Kronika Mësuesja e nxënëses së vrarë në Gllogjan: Mallkuar qofsh kriminel që ma...

Mësuesja e nxënëses së vrarë në Gllogjan: Mallkuar qofsh kriminel që ma ndave Gentën nga klasa!

Përmes një postimi në Facebook ka reaguar profesoresha e vajzës që mbeti e vrarë nga sulmi me armë në Gllogjan të Deçanit. “Mallkuar qofsh o krίmίnel që ma ndave Gentën nga klasa. Pushofsh në paqe maturantja ime e bukur. Ngushëllίme familjes Mustafa dhe të gjithë atyre që sonte humbën fëmijët e tyre”, ka shkruar Melita Cula.

Genta Mustafaj, që humbi jetën tragjikisht nga sulmi makabër mbrëmë në Gllogjan, ishte vajza e e luftëtarit të UÇK-së, Florim Mustafaj, një familje e tërë patriotësh, atdhetarësh e luftëtarësh!

Artikulli paraprak“Më morën 4 burra, dua të shoh për herë të fundit fëmijët”/I riu nga Durrësi denoncon zhdukjen prej 6 ditësh: Më kanë marrë peng motrën
Artikulli tjetër“E nxora nga dritarja e autobusit, më vdiq rrugës në prehër”, flet personi që e dërgoi njërin nga nxënësit në spital (VIDEO)