Ballina Kronika Aksident në Krujë/ I riu humb kontrollin e makinës, 3 të plagosur,...

Aksident në Krujë/ I riu humb kontrollin e makinës, 3 të plagosur, në gjendje të rëndë një 14-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Krujë. Policia bën me dije se  në aksin rrugor Krujë-Qafshtamë, një automjet me drejtues shtetasin H. A., rreth 18 vjeç, ka humbur kontollin dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë  e daljes nga rruga është dëmtuar shtetasi K. R., rreth 15 vjeç, i cili bashkë me drejtuesin e mjetit ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa shtetasi A. A., rreth 14 vjeç, ndodhet në gjëndje të rëndë.

Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:05., në aksin rrugor Krujë-Qafshtamë, një automjet me drejtues shtetasin H. A., rreth 18 vjeç, ka humbur kontollin dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë  e daljes nga rruga është dëmtuar shtetasi K. R., rreth 15 vjeç, i cili bashkë me drejtuesin e mjetit ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa shtetasi A. A., rreth 14 vjeç, ndodhet në gjëndje të rrëndë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Artikulli paraprakZbardhet vrasja e shqiptarit në mes të plazhit në Itali
Artikulli tjetërItalia shënon sërish shifra të larta të infektimeve dhe viktimave/ Ekspertët të shqetësuar: Po i afrohemi zonës portokalli, Green Pass mund të mos mjaftojë