Ballina Kronika Ia kishte pru në maj të hundës! 71-vjeçari vret me karabinë djalin...

Ia kishte pru në maj të hundës! 71-vjeçari vret me karabinë djalin e tij 43-vjeçar… (VIDEO)

Një tragjedi familjare është shënuar ditën e sotme në Ryzia Kilkis, në Greqi, pasi një baba ka vrarë me a r m ë  zjarri djalin e tij.

Mediat greke shkruajnë se ngjarja ndodhi pak pas orën 08:00 të mëngjesit të sotëm. Viktima është një 43-vjeçar, ndërsa babi i tij, autor i vrasjes ishte një 71 vjeçar.

Raportohet se viktima ishte përdorues  d r o g e. Ai së fundmi ishte bërë  a g r e s i v ndaj babait dhe djalit të tij 23-vjeçar. Mbrëmjen e së hënës, viktima ka shpërthyer ndaj djalit të tij dhe në shtëpinë e tyre janë shfaqur skena dh u n e. 23-vjeçari ishte larguar i frikësuar dhe kishte shkuar në shtëpinë e gjyshit të tij 71-vjeçar për të qëndruar atje.

Kur 43-vjeçasri e kishte kuptuar se djali i tij kishte shkuar te shtëpia e gjyshit, i inatosur ishte nisur për ta marrë. Të njëjtat informacione thonë se 71-vjeçari e ka paralajmëruar 43-vjeçarin se nëse afrohet “do ta ketë punën keq”, por ai nuk iu bind dhe 71-vjeçari e qëlloi dhe e  v r a u.

Hetimet paraprake për ngjarjen e rëndë janë ndërmarrë nga Sektori i Sigurisë së Kilkisit, ndërsa është urdhëruar edhe autopsi-nekropsi.

https://youtu.be/xcdzLSPIcsA

Video:

Artikulli paraprakHetuesia bullgare ka dalë me vlerësimet e para/Shpejtësia e autobusit, shkaktar i mundshëm për aksidentin në autostradën bullgare
Artikulli tjetërKurti: Haradinaj le t’i kthejë në shtet 200 hektarë, ne ia kthejmë 70 mijë euro (VIDEO)