Ballina Kronika Përplasen nga një automjet me targa zvicerane dy policë në Negotinë

Përplasen nga një automjet me targa zvicerane dy policë në Negotinë

Në tentativë për të ndalur automjeti i pasagjerëve “Audi” me targa zvicerane, në kryqëzimin Tremnik afër Negotinës ka goditur dy zyrtarë policorë, njoftojnë MPB.

Punonjësit e policisë, 25 minuta pas mesnatës së mbrëmshme, kanë tentuar të ndalojnë mjetin nën dyshimin për kontrabandë me emigrantë.

Nga MPB ka shtuar se pasi automjeti nuk është ndalur në shenjën e dhënë, ka goditur dy policë, të cilët janë transferuar në kompleksin klinik “Nënë Tereza”, ku janë konstatuar lëndime trupore.

Janë marrë masa për zbardhjen e rastit.

Video bonus:

Artikulli paraprakAksident i rëndë trafiku në aksin rrugor Dibër – Strugë, shtatë të lënduar, dy më rëndë
Artikulli tjetërBllokohen 6 lokale, nuk jepnin kupon tatimor dhe nuk i respektonin masat kundër kovidit (VIDEO)