Ballina Aktualitet Presidenti Pendarovski nesër për vizitë zyrtare në Kosovë

Presidenti Pendarovski nesër për vizitë zyrtare në Kosovë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Ai do të takohet në Prishtinë me presidenten e Kosovës, Vjollca Osmani, me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe me kryeministrin, Albin Kurti, transmeton Portalb.mk.

Siç njoftuan nga kabineti i presidentit, Pendarovski do të pritet me nderime shtetërore dhe ushtarake nga presidentja Osmani, pas çka do të zhvillohet takim tet-a-tet dhe më pas do të vijojë takim plenar i delegacioneve të dy vendeve.

Në kuadër të vizitës, Pendarovski do të vizitojë në Pejë Komandën Rajonale të KFOR-it – Perëndim dhe pjesëtarët e kontingjentit të Maqedonisë në përbërjen e KFOR-it.

Artikulli paraprakEmërohen anëtaret e komisioneve të Këshillit të Komunës së Tetovës
Artikulli tjetërNesër ngrihet sipari i sezont të skijimit në Kodrën e Diellit