Ballina Kronika E tërhoqi kamioni zvarrë, vdes tragjikisht 22-vjeçarja shqiptare në Athinë, ajo zbriti...

E tërhoqi kamioni zvarrë, vdes tragjikisht 22-vjeçarja shqiptare në Athinë, ajo zbriti nga makinë për të parë dëmet nga një aksident automobilistik

Një tragjedi ka ndodhur pak para orës një pasdite në rrugën nacionale Patras – Athinë në lartësinë e Panagopulës. Një vajzë 22-vjeçare humbi jetën në një aksident automobilistik pasi u përplas nga një kamion!

Megjithatë, vdekja e vajzës me origjinë shqiptare ka ardhur pas një rrethane tragjike.

Menjëherë pas tuneleve në Olympia Odos, makina e drejtuar nga shoferja e ra është përplasur me një mjet tjetër.

Më pas, 22-vjeçarja ka zbritur nga automjeti i saj për të parë se çfarë kishte ndodhur dhe është tërhequr zvarrë nga një kamion i madh, duke shkaktuar vdekjen tragjike.

Artikulli paraprakLuiza Gega siguron kualifikimin në Botëror, e dyta në turneun në Angli
Artikulli tjetërKëngëtarja shqiptare lë përfundimisht Kosovën, shpërngulet në SHBA