Ballina Kronika Ngjarje e rëndë në Kumanovë/ Të vdekurit nuk i lënë rehat as...

Ngjarje e rëndë në Kumanovë/ Të vdekurit nuk i lënë rehat as në varr, tre persona do të dalin para togave të zeza, ja për çfarë akuzohen!

Me anë të lopatave dhe mjeteve tjera ata hoqën pllakën e mermerit që mbulonte njërin prej varreve, pas së cilës filluan të gërmojnë tokën dhe arritën te arkivoli.

Prokuroria Themelore Publike – Kumanovë ka ngritur aktakuzë kundër tre personave të cilët fajësohen si bashkëpunëtorë në tentativën për kryerjen e veprës penale “vjedhje e rëndë” nga neni 236 paragrafi 1, pika 1 lidhur me nenin 19 dhe nenin 22 të Kodit Penal. Vepra për të cilën akuzohen është zhvilluar në varrezat e qytetit në Kumanovë.

Kumanova

Dy 30-vjeçarë dhe një 32-vjeçar, të tre nga Kumanova, së bashku dhe me marrëveshje paraprake, natën e datës 9 dhe 10 tetor, në varrezat e qytetit në Kumanovë, kanë tentuar t’i vjedhin dhe t`i përvetësojnë sendet e luajtshme të personave të tjerë.

– Me anë të lopatave dhe mjeteve të tjera hoqën pllakën e mermerit që mbulonte njërin prej varreve, pas së cilës filluan të gërmojnë tokën dhe arritën te arkivoli ku ishte trupi i të ndjerës Jelena Filipoviq. Ata hapën arkivolin dhe filluan të kontrollonin trupin për të gjetur bizhuteri ari, pasi e dinin se e ndjera dyshohet se ishte varrosur bashkë me arin. Gjatë bastisjes nuk kanë arritur të gjejnë asgjë, për çka nuk ia kanë arritur qëllimit të tyre, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Publike, transmeton Tetova News.

Kumanova
Artikulli paraprakAksident i rëndë në aksin Tetovë-Gostivar, përfshihen 3 makina dhe persona nga Piroku, Sanakosi, Bogovina, Debreshi…
Artikulli tjetërDiabeti/ Pesë hapa që rregullojnë në mënyrë efektive sheqerin