Ballina Kronika Këngëtarja e njohur shqiptare Elsa Lila arrestohet në Itali, si pjesë e...

Këngëtarja e njohur shqiptare Elsa Lila arrestohet në Itali, si pjesë e një bande droge

Policia italiane shkatërroi një organizatë kriminale të dedikuar për shitjen e drogës të përbërë nga 13 persona, italianë dhe shqiptarë.

Mes 13 të dyshuarve bie në sy emri i Elsa Lila, 40 vjeçe, një nga këngëtaret të njohura në Shqipëri, e cila prej vitesh jeton në Itali.

I përfshirë është edhe boksieri Petrit Bardhi, i njohur si “Titty”.

Me sa duket, sipas medias italiane, Elsa shërbente si tip llogaritare për grupin që trafikonte drogë.

@tetovanews