Ballina Teknologji Rusia izolohet teknologjikisht, bllokohen të gjitha, Facebook, Twitter dhe Youtube

Rusia izolohet teknologjikisht, bllokohen të gjitha, Facebook, Twitter dhe Youtube

Rusia është izoluar totalisht nga bota. Në vetëm një javë, një komb prej 145 milionësh është mbyllur e gjitha.

Rusia mori vendim që të bllokojë hyrjen në top rrjetet sociale si Facebook, Twitter dhe së fundmi edhe Youtube.

Sipas Kremlinit, kjo po bëhet për shkak të kufizimit të këtyre rrjeteve sociale ndaj mediave shtetërore ruse, por edhe për lejimin e dizinformatave./abcnews.al

Video bonus:

Artikulli paraprakVladimir Putinin e “tradhton” dhe Kina: Pezullohen financimet ndaj Rusisë
Artikulli tjetërRaporti: Ja pse trupat ruse nuk kanë hyrë dot në Kiev