Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Regjistrohen lëkundje të reja tërmeti në Maqedoni të Veriut

Regjistrohen lëkundje të reja tërmeti në Maqedoni të Veriut

Një tërmet 4.2 ballësh është ndjerë në Maqedoni të Veriut.

Epiqendra ka qenë disa kilometra larg qytetit të Kumanovës. Po ashtu, dy tërmete më të vogla kanë ndodhur afër këtij rajoni.

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar dridhje të tokës në territorin e Maqedonisë së Veriut. Obserbatori Seizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyrorë në Shkup bën të ditur se mëngjesin e sotëm, gjegjësisht rreth orës 06:36 është regjistruar tërmet me intensitet prej 2,8 ballëve sipas shkallës Riter. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Kresnë të Pehçevës.

Dridhjet e tokës gjithashtu janë ndjerë në Delçevë, Berovë dhe Pehçevë.

Artikulli paraprakOSVALD SHPENGLER – “RËNIA E PERËNDIMIT”
Artikulli tjetërÇfarë po ndodh? Tre anije të NATO-s “zbarkojnë” në Finlandë