Ballina Sport Fitoi medaljen e artë në Europianin e Atletikës, grekët i bëjnë pritje...

Fitoi medaljen e artë në Europianin e Atletikës, grekët i bëjnë pritje madhështore shqiptares në aeroport (VIDEO)

Shpallet kampione në Europianin e Atletikës në Mynih, në garën e hedhjes së shtizës atletja shqiptare Elina Xhengo që përfaqëson Greqinë.

Ajo u prit nga qindra njerëz ku familjar, të afërm, miq edhe shumë të tjerë pushtuan aeroportin “Macedonia”.

Xhengo nuk mundi t’i përmbante dot lotët, teksa u prit si heroinë në Greqi pas atij triumfi të paharrueshëm.

Artikulli paraprakArrestimi i 3 “spiunëve” në Gramsh, dalin detaje të reja, çfarë u gjet në çantën e 24-vjeçarit
Artikulli tjetërTetovë – Një e re serbe ra nga ballkoni dhe përfundoi sipër çatisë së një lokali, ja çka iu gjet në banesë