Ballina Sport VIDEO/I pamposhtur, kampioni Florian Marku çon në “peshë” zemrat e Shqiptarëve në...

VIDEO/I pamposhtur, kampioni Florian Marku çon në “peshë” zemrat e Shqiptarëve në “Air Albania”

Florian Marku mbetet i pamposhtur. Kampioni shqiptar ka mundur me pikë pas 10 raundesh boksierin meksikan Miguel Perra.

Një ndeshje mjaft emocionuese nga të dy boksierët por në fund ka qenë shqiptari ai që ka fituar.

Me mijëra qytetarë kanë qenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” dhe me miliona të tjerë e kanë ndjekur nga ekrani. Marku ka fituar me pikë 95 me 92.

Artikulli paraprak130 kosovarë të dëbuar nga Gjermania për 6 muaj
Artikulli tjetërEvropa në alarm, kjo është ngjarja më e tmerrshme që po ndodh në 500 vitet e fundit