Ballina Shëndeti Hidhni hudhra në gotën e ujit, do të habiteni me rezultatin që...

Hidhni hudhra në gotën e ujit, do të habiteni me rezultatin që jep në shëndetin tuaj

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tumorit.

Përbërësit:

8 thelpinj hudhër dhe një litër ujë.

Përgatitja: Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb. Shpërlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz. Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin. Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:

Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.

Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.

Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë. Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.

Artikulli paraprakPse duhet ta ndërroni furçën e dhëmbëve çdo tre muaj?
Artikulli tjetërMësoni se sa kafe duhet të pini në ditë për të mos prekur zemrën