Ballina Argëtim Showbiz Nga Rihanna te Leonardo DiCaprio,10 VIP-a që kanë prerë biletën për të...

Nga Rihanna te Leonardo DiCaprio,10 VIP-a që kanë prerë biletën për të udhëtuar në hapësirë

Dërgimi i njerëzve në hapësirë ​​dikur ishte objekt i filmave fantastiko-shkencor. Por me zhvillimet që ecin me një ritëm të shpejtë, gjithnjë e më shumë anije kozmike janë gati të dërgojnë turistë në hapësirë. Sfida është e qartë: jo vetëm që ata tani mund ta vëzhgojnë Tokën nga një këndvështrim tjetër, ata gjithashtu mund të admirojnë një hapësirë ​​të madhe të Rrugës së Qumështit nga afër. Sigurisht, ky turizëm inovativ kushton mijëra më shumë se një Krishtlindje shtatë-ditore në Nju Jork. Megjithatë, disa të famshëm nuk hezituan të fusin duart thellë në xhepa për të marrë një biletë unike për në hapësirë. A janë këta disa nga udhëtarët me fat dhe të guximshëm?

William Shatner

Ndoshta do të ishte e padrejtë që William Shatner të mos e shihte hapësirën nga afër, pasi ylli i serialit amerikan “Star Trek” ka njohuri të dorës së parë për terrenin e Galaxy, të cilin e ka eksploruar si kapiten i “Enterprise” . Blue Origin i Jeff Bezos njoftoi më 4 tetor se aktori 90-vjeçar është i mirëpritur të udhëtojë me ta në hapësirë. “Kam dëgjuar për hapësirën për një kohë të gjatë. Tani po shfrytëzoj rastin ta shoh vetë. Çfarë mrekullie!”, tha Shatner.

Justin Bieber

Duket se William Shatner nuk është i vetmi që kërkon pushime “alternative”, pasi në vitin 2013 Richard Branson konfirmoi se Justin Bieber dhe menaxheri i tij Scooter Braun kishin blerë bileta nga kompania amerikane e fluturimeve në hapësirë, Virgin Galactic, të cilën ai e drejton. “Le të xhirojmë një videoklip në Hapësirë!!” Branson kishte komentuar në mënyrë karakteristike. A duhet të jetë e ftuar Hailey Bieber në këtë udhëtim? Le të përgjigjet dikush me përgjegjësi!

Kate Winslet

Sigurisht që fituesja e çmimit Oscar Kate Winslet mund të shkojë në hapësirë, pasi aktorja, pasi u martua me nipin e themeluesit të Virgin Galactic, Edward Abel në vitin 2012, mori si dhuratë martese një biletë për në një tokë tjetër, në vende të tjera të largëta.

Rihanna

Sipas raportimeve, para se Rihanna të ishte në rrugë të mbarë për t’u bërë miliardere, ajo pagoi një paradhënie për tre vende në një fluturim të Virgin Galactic. “Ajo ka qenë e fiksuar pas hapësirës që kur ishte fëmijë, kështu që për të kjo është një ëndërr e realizuar”, tha një burim i afërt me yllin e popit për The Hamilton Spectator. Se kush do të jenë dy të tjerët që do të marrë me vete, për momentin nuk dihet.

Brad Pitt

Ashtu si personazhi imagjinar Roy McBride në filmin “Ad Astra”, Brad Pitt, i cili e luajti atë me sukses të madh, një ditë do të shkojë në Galaxy pasi tashmë ka blerë një biletë Virgin Galactic, sipas Business Insider.

Lady Gaga

Lady Gaga jo vetëm që dëshiron të udhëtojë në hapësirë, por dëshiron edhe të organizojë një koncert atje. Në fakt, në vitin 2015 ajo deklaroi se synimi i saj është të bëhet artistja e parë që këndon jashtë Tokës, për këtë arsye nxitoi të blejë një biletë. “Ajo duhet të bëjë një muaj stërvitje vokale për shkak të atmosferës,” vuri në dukje një burim në atë kohë.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio duket se nuk ka luajtur rastësisht në filmin “Wolf of Wall Street” pasi ndoshta di shumë për blerjen dhe shitjen dhe investimin. Aktori i njohur shpenzoi një pasuri për të marrë dy bileta të Virgin Galactic dhe pasi ia doli, e mbajti njërën për vete dhe e shiti të dytën në një ankand bamirësie për 1 milion dollarë.

Angelina Jolie

Ish-burri i saj të udhëtojë në hapësirë ​​dhe ajo jo? Në asnjë mënyrë! Kjo është arsyeja pse Angelina Jolie, siç zbuloi CNN, ishte ndër 700 personat e parë që rezervoi një vend në Virgin Galactic.

Katy Perry

Katy Perry i tha MTV në vitin 2011 se tashmë ka blerë një biletë për në hapësirë ​​pasi është shumë e interesuar për… alienët. “Unë jam shumë pas gjërave aliene. Është vërtet e vështirë për mua të shikoj qiellin në mes të natës dhe të mos besoj se planeti ynë është një nga një bajillion”, tha këngëtarja.

Tom Hanks

Aktori ka vënë si synim të bëjë gjithçka në jetën e tij. Pra, ai në të ardhmen mund të kërkojë ta konsiderojë veten qytetar të hapësirës, ​​pasi ka blerë tashmë një biletë nga Virgin Galactic./abcnews.al

Artikulli paraprakMuzika përmirëson shëndetin mendor
Artikulli tjetërKeni fryrje barku? Kjo është arsyeja