Ballina Kronika Aksidentohet në punë, humb jetën i riu shqiptar në Itali

Aksidentohet në punë, humb jetën i riu shqiptar në Itali

Një 19-vjeçar nga fshati Fishte i Lezhës ka humbur jetën, pasi është aksidentuar në punë në Itali.

Viktima është Aurel Doda, ndërsa ngjarja ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne në Perugia. I riu ka qenë duke punuar ne sektorin e ndërtimit, kur është aksidentuar dhe gjetur vdekjen e menjëhershme.

I riu 19-vjeçar ishte djalë i vetëm i familjes Doda dhe kishte pak muaj që kishte shkuar si emigrant në Itali.

Artikulli paraprakÇka ndodhi sot në Tetovë? Na shkruan një nënë e shqetësuar (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetër19-vjeçari nga Kosova humb jetën në një aksident trafiku në Tirolin e Jugut