Ballina Argëtim E tradhëtoi me futbollistin kundërshtar? E dashura e Joao Felix thyen heshtjen

E tradhëtoi me futbollistin kundërshtar? E dashura e Joao Felix thyen heshtjen

E dashura e Joao Felix, Magui Corceiro, kohët e fundit u detyrua të mohonte thashethemet se e tradhëtoi atë me mbrojtësin Pedro Porro.

Magui, 20 vjeçe, është aktore, influencuese dhe modele portugeze. Ajo filloi të takohej me Felix-in gjatë kohës kur ai ishte lojtar i Benfica në vitin 2019 përpara se të transferohej në Atletico Madrid prej 113 milionë funtesh.

Felix-in po përpiqej të ishte në formë të qëndrueshme nën Diego Simeone dhe të përqëndrohej në lojë, jashtë fushe ai u detyrua të përqendrohej në çështjet personale pasi Magui u pa në një klub me Porro të Sportingut.

Magui, i cila nuk udhëtoi në Katar, thuhet se është parë duke u puthur me ish-perspektivën e Manchester City-t dhe tani objektivin e Tottenham-it Porro në një klub nate.

Duke folur përmes Sports Mole, ajo shpjegoi “Nëse do të doja të puthja dikë, në një moment intim, nuk do të ishte në një klub, aq më pak në zonën VIP me atë ballkon të vogël dhe në pamje të gjithë klubit të natës.”

“Situata po del jashtë kontrollit dhe po më lëndon mua, dhe Joao gjithashtu. E takova Porron disa muaj më parë papritur në një darkë grupi dhe që atëherë kemi kaluar shumë mirë, jemi miq shumë të mirë. E dua, është i jashtëzakonshëm dhe njerëzit që e njohin, e njohin shumë mirë”, shtoi ajo.

Porro gjithashtu më pas pranoi se kishte një marrëdhënie të veçantë me modelen, ai këmbënguli se askush nuk kishte tradhëtuar gjatë natës që ishin takuar.

Pas atyre thashethemeve, Felix u pa duke festuar me Maguin për të mohuar çdo ide për një ndarje.

Atletico raportohet se është gati të huazojë lojtarin 23-vjeçar me Arsenalin dhe Unitedin që po e zgjidhin atë.

Edhe pse të dy klubet nuk po konkurrojnë në Champions League këtë sezon, Mikel Arteta i ka udhëhequr Topçinjtë në krye të tabelës pas 16 ndeshjesh.

Felix tha ndërsa luante për Portugalinë në Katar, “Mënyra si luan këtu dhe në klub janë të ndryshme. Kur kushtet janë të favorshme, gjërat shkojnë më mirë.”

Arteta gjithashtu foli për planet e tij, “Ne e dimë rëndësinë e marrjes së lojtarëve në fillim të verës dhe kjo është e njëjta gjë që duam të bëjmë në janar.” /abcnews.al

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews