Ballina Aktualitet ISSD: “Grupi i Zjarrit” ka popullaritet dhe pranim më të madh tek...

ISSD: “Grupi i Zjarrit” ka popullaritet dhe pranim më të madh tek votuesit!

-Deri më tani “Grupi i zjarrit” ka popullaritet më të madh në krahasim me BDI-në krahun e Ali Ahmetit. Shkupi me rrethinë është në anën e Grupit. Duhet të presim takimet në Tetovë dhe Gostivar. Megjithatë, Grupi ka një reputacion të shkëlqyer të cilin Ahmeti dhe djemtë e tij nuk e shohin ose e injorojnë.

Skena politike shqiptare në Maqedoni të Veriut po dinamizohet. Fatkeqësisht, një pjesë e opozitës shqiptare po e humb shansin historik për tu bërë pjesë e ndryshimeve në sektorin politik shqiptar.
S.Ibraimi
(26.1.23)

Video bonus:

Artikulli paraprak“S’doja ta vrisja, por të sqaroja një sherr që kishim pasur”- Shqiptari rrëfen pse e vrau ‘amerikanin”: U takuam sepse…/Lajmet e kronikës nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova dhe rajoni
Artikulli tjetërMarrëdhëniet Kosovë-Serbi, SHBA: Nuk imponojmë vendime apo zgjedhje