Ballina Aktualitet Lajme Mërgimtari fton politikanët t`i bashkohen popullit dhe të gjithë t`ia mbathin për...

Mërgimtari fton politikanët t`i bashkohen popullit dhe të gjithë t`ia mbathin për në Gjermani (VIDEO)

Autobusë të shumtë me mërgimtarë, por edhe me ata që shkojnë për here të pare, janë nisur sot nga Stacioni i Autobusëve në Tetovë.

Një mërgimtarë i dëshpëruar nga gjendja e këtushme u bën thirrje të gjithëve që ta braktisin vendin, sepse këtu nuk ka perspektivë.

Ai për gjendjen fajëson politikanët, por edhe ata i fton t`i bashkohen popullit dhe t`ia mbathin sa më pare nga ky vend dhe le të mbetet shkret.

Artikulli paraprakËndrra e saj për shtetësi u plotësua. Jemi po aq të lumtur sa ajo
Artikulli tjetërMërgimtarët erdhën u çmallën dhe shkuan! (VIDEO+FOTO)