Ballina Kronika Nxirret një trup i pajetë nga ujërat e lumit Vardar

Nxirret një trup i pajetë nga ujërat e lumit Vardar

Më datë 28.01.2023, rreth orës 12:44 në SPB është lajmëruar se përgjatë lumit Vardar në Lisiçen e Poshtme ishte duke lundruar një kufomë e njeriut, e cila është nxjerrë nga uji pak më vonë nga zjarrfikësit e Shkupit. Një mjek nga Shërbimi i Urgjencës Mjekësore ka konfirmuar vdekjen.

Një ekip nga SPB Shkup ka kryer hetimet në vendngjarje dhe është njoftuar Prokurori Publik, me urdhër të të cilit trupi i pajetë është dorëzuar për autopsi./tetova.com

На 28.01.2023 околу 12.44 часот во СВР Скопје е пријавено дека по течението на реката Вардар во Долно Лисиче, пловел човечки труп, кој малку подоцна бил извлечен од водата од страна на противпожарната единица Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и известен е Јавен обвинител по чија наредба телото е предадено за обдукција.

 

Artikulli paraprak23-vjeçarja nga Kosova humbi jetën në një aksident të rëndë në Staten Island të Nju Jorkut (Foto+Emri)
Artikulli tjetërMe vetëm një krah dhe një këmbë, kush është grabitësi shqiptar që bënte “kërdinë” në Greqi