Ballina Kronika Shkoi për vizitë në pallatin e papërfunduar të mikut, bie nga shkallët...

Shkoi për vizitë në pallatin e papërfunduar të mikut, bie nga shkallët dhe humb jetën shkupjani

Një burrë nga Shkupi ka humbur jetën pasi ka rënë nga shkallët në ndërtesën e papërfunduar të të afërmit të tij

Një 64-vjeçar nga Shkupi ka humbur jetën tragjikisht dje në një objekt në ndërtim në lagjen Aerodrom, njofton MPB.
“Me datë 12.01.2023, në ora 13:18, në Stacionin Policor të Aerodromit është raportuar se në një objekt në ndërtim e sipër në rrugën “Ilija Dimovski Goçe” në Shkup, ka vdekur personi me inicialet D.N.(64) nga Shkupi. Sipas raportit, D.N. ka qenë për vizitë tek pronari i pallatit me të cilin kishte miqësi dhe duke zbritur shkallët ka rënë dhe nga plagët e marra ka ndërruar jetë në vend”, thuhet në buletinin e policisë.

Një mjek i Emergjencave Mjekësore ka konstatuar vdekjen, ndërsa me urdhër të Prokurorit Publik, trupi i pajetë i të ndjerit është dërguar për autopsi.

Video bonus:

Скопјанец починал откако паднал по скали во недограден објект на негов роднина

64-годишен жител на Скопје вчера трагично го загубил животот во објект во изградба во населбата Аеродром, соопшти МВР.

„На 12.01.2023 во 13.18 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во објект во изградба на ул.„Илија Димовски Гоче” во Скопје починал Д.Н.(64) од Скопје. Според пријавеното, Д.Н. бил во посета кај сопственикот на објектот, со кого биле во роднински врски и додека се симнувал по скали паднал и од здобиените повреди починал на местото“, пишува во полицискиот билтен.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Video bonus:

Artikulli paraprakKronika, 13 janar 2023: Lajmet e “zeza” nga Tetova dhe Gostivari
Artikulli tjetërMedia italiane: Si kontrollon mafia shqiptare trafikun e drogës në SHBA dhe Europë