Ballina Aktualitet Taravari flet pas takimeve në Prishtinë dhe Tiranë (VIDEO)

Taravari flet pas takimeve në Prishtinë dhe Tiranë (VIDEO)

Ka përfunduar takimi në Tiranë mes krerëve të partive politike shqiptare në Maqedoni dhe kryeministrit shqiptar, Edi Rama.

Pas takimit, kreu i ASH-së, Arben Taravari deklaroi se takimi ka qenë më shumë si darkë relaksuese për fillimin e vitit. Ai theksoi se në takim është diskutuar për sfidat që i presin dy vendet në rrugëtimin drejt BE-së.

Sipas Taravarit, nuk ka asnjë parti shqiptare që është kundër integrimit të vendit në BE dhe me këtë edhe “pro” ndryshimeve kushtetuese.

Kreu i ASH-së në fund tha se nëse një takim të tillë do të ftonte kryeministri i Kosovës, ALbin Kurti, me kënaqësi do të merrte pjesë në të.

Taravari nuk deshi të komentojë mospjesëmarrjen e Lëvizjes Besa në këtë takim.

Artikulli paraprakMbyllet “Noma”, restoranti i tetovarit ishte më i miri në botë
Artikulli tjetërNdahet nga jeta në moshën 82-vjeçare ish-mbreti Konstantin i Greqisë