Ballina Kronika Aksident në rrugën lokale Pirok-Zherovjan, tre persona bëhen për spital

Aksident në rrugën lokale Pirok-Zherovjan, tre persona bëhen për spital

Dy të rinj dhe një i moshuar kanë mbetur të dëmtuar në një aksident trafiku.

Më datë 10.01.2023, rreth orës 17:00, në SPB – Tetovë është raportuar se në rrugën lokale Pirok-Zherovjan, në Pirok, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit të pasagjerëve BMW, i drejtuar nga 64-vjeçari G.S. nga Piroku dhe automjeti i pasagjerëve “Volkswagen Golf”, me drejtues 21-vjeçarin M.J. nga i njëjti fshat, të dy me targa të Tetovës, njoftoi MPB, transmeton Tetova News.

Në aksident, G.S. dhe M.J. kanë pësuar lëndime të rënda trupore, kurse pasagjeri nga automjeti “Golf” C.N.(21) nga Sllatina e Tetovës ka pësuar lëndime trupore, i diagnostikuar në Spitalin Klinik të Tetovës. Një ekip i SPB – Tetovë ka bërë kontroll në vendin e aksidentit./tetova.com

Две млади лица и едно повозрасно е повредени во сообраќајна несреќа.

На 10.01.2023 околу 17.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат Пирок-Жеровјане, во Пирок, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“, управувано од 64-годишниот Г.С. од Пирок и патничко возило „фолксваген голф“, што го управувала 21-годишната М.Ј. од истото село, двете со тетовски регистарски ознаки, информираа од МВР.

Во несреќата, Г.С. и М.Ј. се здобиле со тешки телесни повреди, а сопатникот од возилото „голф“, Ч.Н.(21) од тетовско Слатино со телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница. На местото на несреќата увид извршила екипа на СВР Тетово.

Video bonus:

@tn.lajmelokale
@tetovanews