Ballina Argëtim Virale VIDEO e rrallë, filmohet një kallamar gjigant me madhësinë e një Smart-i

VIDEO e rrallë, filmohet një kallamar gjigant me madhësinë e një Smart-i

Një video e marrë nga zhytës japonezë tregon një kallamar të rrallë gjigant me përmasa 2.5 metra (pothuajse gjatësia e një Smart) duke notuar në brigjet perëndimore të Japonisë.

Këto ekzemplarë jetojnë në ujërat që rrethojnë vendin dhe vetëm herë pas here i afrohen bregut.

Nuk ndodh shpesh që të mund të vërehen në mjedisin të tilla, mirëpo kjo video tregon pak nga spektakli i tij. m.b./dita

Artikulli paraprakThe Economist: Erdogan po e çon vendin drejt diktaturës, por ka shumë influencë
Artikulli tjetër18 vite burg për Ivo Sanader, i pari prej “Peshqve të Mëdhenj” në Ballkan