Ballina Kronika E rëndë në Itali/ Ngeci në betoniere, shqiptari humb jetën tragjikisht (Emri)

E rëndë në Itali/ Ngeci në betoniere, shqiptari humb jetën tragjikisht (Emri)

Një 44-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi ka ngecur në mekanizmin rrotullues të një betoniereje. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat italiane, sipas të cilave, viktima është Aleks Palushi, artisan dhe pronar i një kompanie të vogël ndërtimi, i cili banonte në në Vigevano, në zonën e Pavias, ku naledodhi incidenti.

Në momentin që ka ndodhur ngjarja, Palushi ka qenë duke pastruar një betoniere, por është bllokuar në mekanizmin rrotullues dhe u shtyp. Ai është dëmtuar rëndë dhe nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra. Ngjarja ka ndodhur teksa po punohej për rinovimin e një godine të vjetër dhe ndihma e parë e dhënë kundrejt tij, ishte e padobishme.

Artikulli paraprakVOA: Diplomatët amerikanë dhe evropianë shtojnë trysninë për rifillimin e bisedimeve Kosovë – Serbi
Artikulli tjetërFreiburg shkërmoqet 6-0 nga Wolfsburg, goleadë e frikshme në Këln: ja rezultatet në Bundesligë