Ballina Kronika VIDEO+FOTO/Aksident në Tetovë, përplasen tri automjete në Rrugën e Ilindenit, katër persona...

VIDEO+FOTO/Aksident në Tetovë, përplasen tri automjete në Rrugën e Ilindenit, katër persona bëhen për spital

Tri vetura janë përplasur sonte në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë. Në këtë aksident trafiku kanë mbetur të lënduar katër persona.

“Sonte në ora 19:50 në SPB Tetovë është raportuar se në rrugën “Iindenit” në Tetovë ka ndodhur një aksident trafiku, me të cilin janë përfshirë tri automjete të pasagjerëve: BMW me targa regjistrimi të Tetovës, e drejtuar nga një 21 vjeçar nga Sellca. Tetovë, Audi” me targa të Shkupit, i drejtuar nga 35-vjeçari nga Republika e Shqipërisë dhe BMW me targa gjermane, e drejtuar nga E.M., 44 vjeç, nga Gradeci i Gostivarit.

Në aksident lëndime kanë pësuar 4 persona, të cilët. janë konfirmuar në Spitalin Klinik të Tetovës, pas së cilës janë lëshuar për tretman shtëpiak.

Në vendin e aksidentit, një ekip i SPB Tetovë ka kryer kontroll”, ka deklaruar Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB-Tetovë, transmeton tetova.com

Собраќајка во Тетово, се судрија три возила, четворица повредени

Три возила вечерва се судрија на улица Илинденска во Тетово. Во сообраќајната несреќа четири лица се повредени.

„Вечерва во 19 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено е дека на улица “Илинденска” во Тетово се случила сообраќајна несреќа во која учествувале три патнички моторни возила:”бмв” со тетовски регистарски ознаки управувано од 21 годишник од тетовско Селце, “ауди” со скопски ознаки што го управувал 35 годишник од Република Албанија и “бмв” со германски ознаки управувано од Е.М на возраст од 44 години од гостиварски Градец.

Во несреќата, 4 лица здобиле телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, по што биле пуштени на домашно лекување.На местото на несреќата увид извршила екипа на СВР Тетово“, изјави Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Artikulli paraprakZbulohet pasuria e pastrueses: 2 shtëpi dhe 3000 m2 vresht në emër të burrit
Artikulli tjetërRrëzohet helikopteri në Kiev, humbin jetën ministri i Brendshëm, zyrtarë të tjerë të lartë të ministrisë dhe tre fëmijë (VIDEO+FOTO)