Ballina Aktualitet Lajm Pikëllimi nga Llërca e Tetovës

Lajm Pikëllimi nga Llërca e Tetovës

NJOFTIM MORTOR
Të nderuar bashkfshatarë,
Sot, pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë Ismailaki Ameti, ish- kryetari i Bashkësisë Lokale për fshatin tonë. Duke e lutur të madhërishmin, Allahun fuqiplotë, që Smajon ashtu siç të gjithë ne e njohim, ta shpërblejë me Xhen’net ndërsa familjes së tij ti japë durim dhe sabër!
Ngushëllime për të gjithë ata që e njohën.

Me hidhërim të thellë pranova lajmin për ikjen nga kjo botë të Ismailaki (Smajo) Ameti. Bashkëvendas, bashkëpartiak, mik i imi dhe bashkëudhëtar i idealit të Lëvizjes BESA. Lëvizja jonë humbi një anëtar, ndërsa fshati Llërcë një njeri të mrekullueshëm.
Ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë atyre që patën fatin ta njohën!

Artikulli paraprakManchester City fiton Champions League, mposht Interin
Artikulli tjetërLajmet e kronikës së zezë nga Tetova dhe Gostivari