Ballina Aktualitet 3 orë aksion/Shpëtohet ariu i bllokuar në një stan në Bozovcë të...

3 orë aksion/Shpëtohet ariu i bllokuar në një stan në Bozovcë të Tetovës (VIDEO)

Nga Parku Nacional “Mali Sharr” bëjnë të ditur se pas raportimit të një banori nga fshati Bozovcë, se një ari ishte bllokuar në stanin e tij, është organizuar aksion për lirimin e kafshës së bashku me punonjësit e Institucionit Publik Kopshti Zoologjik i qytetit. të Shkupit.

Pas lajmërimit nga një banor vendas i fshatit Bozovcë se një ari është bllokuar në stanin e tij, I.P.P.K. Mali Sharr së bashku me ekspertët e Institucionit Publik Kopshti Zoologjik i qytetit të Shkupit organizuan aksion për lirimin e kafshës.

Mashkulli i rritur, i cili kishte ngelur në kabllo për rreth 10 orë, ishte lodhur dhe i frikësuar dhe pas 3 orësh punë, është liruar me sukses.

Arinjtë janë banorë rreptësisht të mbrojtur të Malit Shar, dhe popullata vendase nga fshatrat malore jeton në harmoni me natyrën. Falenderojmë pronarin e stanit që raportoi ngjarjen në mënyrë që ariu të lirohet.

Falenderojmë edhe punonjësit e policisë për përpjekjet e tyre për sigurimin e terrenit, si dhe të gjitha institucionet tjera kompetente me të cilat është koordinuar aksioni./tetova.com

 

Artikulli paraprakRefugjati sirian zgjidhet kryetar bashkie në Gjermani
Artikulli tjetërAksidenti tragjik i merr jetën futbollistit 23-vjeçar shqiptar në Barcelonë (VIDEO)